Мордовиянь Прявтось вастовсь Кубасо Россиянь Чрезвычайной ды Полномочной Посолонть Виктор Коронелли марто

Панжиковонь 24-це чистэ Кубасо Мордовиянь делегациянть улеманть лувсо ютавтовсь республикань Прявтонть Артём Здуновонь Куба Республикасо Россиянь Федерациянь Чрезвычайной ды Полномочной Посолонть Виктор Коронелли марто вастовомась. Енкстнэ кортасть уш ютавтозь вастовоматнень цетавкстнэде, истя жо вейсэнь тевдеемань прявт енкстнэде.

Виктор Коронелли евтась мель республикантень вейсэндявомс микшнемань-экономической ды научно-технической вейсэнь тевдеемань коряс Россиянь-Кубань межправительственной комиссиянь важодемантень региононь предприятиятнень экспортонь прявт позициятнень марто. Те меленть кирдизе Мордовиянь Прявтось.

Вастовомасонть ульнесть  вице-премьерэсь Наталья Таркаева ды РАН-нь членэсь-корреспондентэсь Олег Аполихин.

Мордовия Республикань Прявтонь пресс-службась