Ютавтовсь Владимир Волковонь ды Россиянь Строительствань ды ЖКХ-нь министранть Владимир Якушевень важодемань вастовомась

Цетвергстэ, октябрянь 11-це чистэ, Московсо ютавтовсь Мордовия Республикань Прявтонть Владимир Волковонь ды Россиянь Федерациянь Строительствань ды жилищно-коммунальной хозяйствань министранть Владимир Якушевень важодемань вастовомась. Кортавсть Мордовиянь строямонь комплексэнь виевгавтомань кевкстематне.

Вастовомадонть кортамсто, Владимир Волков тешкстызе, прявт кевкстематнень ютксо ванновсть «Юбилейный» ЖК-нь ветеце микрорайонсонть инженерэнь инфраструктурань объекттнэнь строямонь кевкстематне, истя жо ошонь те пелькссэнть неень шкань эйдень кужонь стявтомась. Теде башка, вастовомасонть мольсь кортамо Мордовиянть федеральной программатнень топавтомасо улемадонзо, конат лездыть регионсонть эрямо таркань строямонтень.

Мордовия Республикань Прявтонть пресс-службась