Игорь Левитин: «2018 кизонь футболть коряс миронь чемпионатти Саранскяйть анокламац пелемат аф эвондафни»

13 сентябрьста Саранскяи рабочай поездка мархта сашендсь Россиянь Президентть помощникоц, РФ-нь Государственнай советть секретарец Игорь Левитин, кона ванозень 2018 кизонь футболть коряс миронь чемпионатти строяви объекттнень.

«Мордовия Арена» стадионца оцю инжись содафтсь строительнай работатнень мольфтемаснон мархта: ванозе потмоширдень помещениятнень , трибунатнень, паксять анокламаснон, а стане жа маластонь территориять благоустроендаманц.

Игорь Левитинонь валонзон коряс, мундиальти анокламста эрявикс кажнай детальсь, башка – грамотнайста арьсеф-ладяф логистикань системась. «Эряви шарьхкотькшнемс, што матчсь организаторхненди ушеткшни аф стадионца, а ся пингть, мзярда ломанць рамсесыне билеттнень. Россиять обязанностец – обеспечендамс болельщикнень стадионти питнефтома пачфтемаснон. Объектти пачкодемда меле ушеткшни ошть-организаторть ответственностец, коса, васендакиге, башка мяль шарфтома безопасностти, - отмечазе Россиянь Президентть помощникоц. – Чемпионатти Саранскяйть анокламац пелемат аф эвондафни. Строямань тефне мольфтевихть курокста, сембось кармай анок эрявикс пингста».

Россиянь Президентть помощникоц китькстазе, оцю мероприятиянь етафтомста инь эрявикссь ся, мезе ляды ошти чемпионатта меле, корхтамась мольфтеви, васендакиге, наследиять качестванц колга. «Тейнек эряви семботь тиендемс стане, штоба чемпионатть эзда наследиясь сатоль пяк ламос. Цебярь примерхт Россияса улихть – Владивостоксь, Сочись. Тя цебярь транспортнай логистикась, ваймосемань васттне. Стане жа эряви заботендамс идень футболть виияфнеманц колга», - поладозе сон.

Игорь Левитин ульсь аэропортовай комплексть строямань площадкасонза, коса ванозе аэропортовай инфраструктурать – взлетно-посадочнай полосать, рулежнай кинятнень, лиендематнень обеспечендамань радиотехническяй объекттнень и терминалть. Меле ульсь рабочай совещания, коса сядонга подробнайста корхтафоль чемпионатти анокламать колга.

Игорь Левитинонь мархта объекттнень лангса ульсть Мордовиянь Оцюнять аф оцю пингс тевонзон тиендисна Владимир Волков, МР-нь Правительствать Председателец Владимир Сушков.