Мордовиянь Оцюнясь Владимир Волков васетькшнесь «ЕВРОЦЕМЕНТ груп» холдингть директоронь Советонц председателенц Филарет Гальчевонь мархта

Мордовиянь Оцюнясь Владимир Волков 17 апрельста Москуса васетькшнесь «ЕВРОЦЕМЕНТ груп» холдингть директоронь Советонц председетеленц Филарет Гальчевонь мархта. Корхтамась мольфтевсь «Мордовцемент» заводть работанц, а стане жа предприятиять сяда товолдонь виияфнеманц колга, сувафнемок производствати инвестициятнень. Владимир Волков китькстазе республикати заводть парста работаманц эрявиксшинц, отмечазе, што эряви касфнемс нолневи продукциять лувксонц и панчсемс од рабочай вастт.

Мордовия Республикань Оцюнять пресс-службац