Мордовиянь Оцюнясь Владимир Волков васетькшнесь республикань военнай комиссарть Игорь Тихомировонь мархта

Мордовиянь Оцюнясь Владимир Волков етафтсь рабочай васедема республикань военнай комиссарть Игорь Тихомировонь мархта. Корхтамась мольфтевсь сексень призывной кампаниять колга.

Мордовияста военнай службас прважави пцтай 1100 ломань. Владимир Волков отмечазе, што республикаса тифт сембе условиятне сянкса, штоба од поколениясь касоль шумбракс, виикс, путф целень сатникс. Региононь вятись китькстазе тя направленияс коре ведомствать и властень оргаттнень марстонь работаснон сяда товга мольфтеманц эрявиксшинц, штоба Мордовиянь призывникне улельхть гондястикс военнай службас шумбрашиснон коряс и честь мархта пяшкотькшнелезь воинскяй долгснон.

Васедемаса стане жа корхтафоль военно-патриотическяй движениять виияфнеманц колга. Ванфтольхть 2017 кизоня патриотическяй воспитаниянь месячникть етафтоманц мархта сотф кизефксне.