Мордовиянь Правительствать Председателец Владимир Сушков етафтсь рабочай васедема Федеральнай казначействать вятиенц Роман Артюхинонь мархта

18 апрельста Москуса ульсь Мордовиянь Правительствать Председателенц Владимир Сушковонь Федеральнай казначействать вятиенц Роман Артюховонь мархта рабочай васедемац.

Корхтафоль республиканскяй правительствать и Федеральнай казначействать футболть коряс малаткшни чемпионатти анокламатнень шумордамаснон коряс марстонь работаснон, республиканскяй бюджетть пяшкотькшнемста финансированиять обеспечендакшнеманц колга.

Владимир Сушков отмечазе, што республиканскяй правительствать и Федеральнай казначействать еткса сотрудничендамась максси возможность курокста решандакшнемс инголе ащи задачатнень и качественнайста пяшкотькшнемс бюджеттнень.

Васедемаса примась участия Правительствать Председателенц заместителец – МР-нь финансонь министрсь Алексей Симонов.

Мордовия Республикань Правительствать пресс-службац