Владимир Волков примась участия 2018 кизонь футболть коряс Миронь чемпионатти анокламать коряс Координационнай советть заседанияса

Мордовия Республикань Оцюнять аф оцю пингс тевонзон тиендисна Владимир Волков 11 июльста примась участия 2018  FIFA футболть коряс Миронь чемпионатти и 2017 FIFА Конфедерациянь Кубкати анокламать и етафтомаснон коряс Координационнай советть заседанияса. Пуромкссь ульсь Москуса Российскяй Федерациянь Правительствать Кудса вице-премьерть Виталий Мутконь председательстванц ала.

Совещаниянь участникне тисть итогт Россияса етафтф Кофедерациянь Кубкати. Отмечафоль, што опытсь, конань удалась пуроптомс мероприятиять пингста, сявови мяльс и нолдави тевс миронь чемпионатти анокламста. Владимир Волков выступандась Координационнай советть заседанияса мировой футбольнай первенствати анокламань республиканскяй программать эряфс етафнеманц колга доклад мархта.  Тяконь лувксса региононь вятись пачфтсь тренировочнай площадкатнень, гостиничнай инфраструктурать, а стане жа чемпионатонь главнай объектть – «Мордовия-Арена» стадионть анокшиснон колга.

Мордовия Республикань Оцюнять Пресс-службац