Мордовиянь Прявтось Саранскойсэ ламо квартирань кудонь эрицятнень марто вейсэ путсь эйкакшонь од площадка

Чадыковонь 20-це чистэ Терешковань курованть 22№ кудонть вакссо ульнесть ламо ломанть – строицятне путсть эйкакшонь од площадка, конань эрицятне умок вешсть. Те лиссь республикань Прявтонть лезксэнзэ вельде, сон кармавтсь ошонь администрациянтень витемс те кевкстеманть.

Артём Здунов сонсь сакшнось кудонь эрицятненень ды натой лездась строицятненень площадкань путомасонть - вице-премьерэнть Инсаф Хайруллин ды мэрэнть Игорь Асабин марто вейсэ валсть бетон налксемань од элементтнэнь алов. Ней тесэ карми ламо мельстуиця эйкакштнень туртов – аволь ансяк нурсемат ды човар, истя жо неень шкань спортонь оборудования.

Важодемантень кундасть ялгаксчисэ, ды куроксто весемесь ульнесь анок. Республикань Прявтонть ваксс састь кудонь эрицятне – евтасть сюкпря эйкакшонь од площадканть кисэ ды энялдсть лездамс эште вейке умонь стакачинть коряс, сондензэ евтнесь ТСЖ-нь председателесь Тамара Мадонова. «Минек подвалс свалшкане сови ведь. Пшкадекшнынек горводоканалов, лембень сеттнес. Ансяк стакачись а витеви. Лездадо тенек, инескеть», – пшкадсь сон Артём Здуновнень.

Мордовиянь Прявтось макссь кармавтома вице-премьерэнтень Инсаф Хайруллиннэнь ды Саранскоень мэрэнтень Игорь Асабиннэнь муемс ведень совамонь тувталтнэнь ды Правительствань сыця субутань промкссонть пачтямс, кода те стакачинть витемс. «Тевесь – аволь костямс подвалонть, а педе-пев топавтомс тевенть», – тешкстызе Артём Здунов.

Мордовия Республикань Прявтонь пресс-службась