Мордовиянь Спортонь министракс аравтозь Никита Ларьков

Артём Здунов тешкстась указ Мордовия Республикань Спортонь министракс Никита Ларьковонь аравтоманзо коряс.

Никита Николаевич чачсь 1993 иестэ. 2016 иестэ прядызе Н. П. Огарев лемсэ МГУ-нь бакалавриатонть «Юриспруденция» специальностенть коряс, мейле – магистратуранть. Вуздонть мейле кармась важодеме Государственной службань управлениянь местной самоуправлениянь органтнэнь марто важодемань коряс отделэнь консультантокс, важодсь Мордовия Республикань Прявтонь ды Мордовия Республикань Правительствань Администрациясо. 2022 иестэ аравтозь МР-нь Спортонь ды од ломанень политикань министрань полавтыцякс, 2023 иестэ – Мордовия Республикань Правительствань Председателень Секретариатонь руководителекс.

Од таркасонть Никита Ларьков карми ветямо республикань спортонь енксонь виевгавтомань кевкстематнень.

«Никита Николаевич вадрясто важоди мартонок умок, опытэсь таштазь сатышка. Тевтне икелензэ аштить покшт: инфраструктурань тевс нолдамось ды сонзэ кирдемась ды спортонь объекттнэнь пештемась. Республикасонть минь ламо строинек ды витнинек меельце иетнестэ. Те весе важодезэ! – тешкстызе Артём Здунов. – Башка мель эряви явомс массовой спортонь виевгавтомантень. Те кевкстемась евтазель масторонь Президентэнь Кучомасонть – миненек эряви улемс васенцетнень ютксо те енксонть коряс, весенень те канды ансяк лезэ. Спортонь министерствасонть важодемась – те аволь ансяк покш изнямотнень спорт, те васняяк массовой спорт, ломантнень шумбрачист ды экономика».

Мордовия Республикань Прявтонь Пресс-службась