Саранскойсэ ютавтовсь «Мордовия Республикасо ванькс вирьтне» акциясь

Течи акциянь малав 400 участниктне ванськавтызь Юго-западонь вирень парконть, Республикань Эйкакшонь Клинической больницянть вакссо. Участникекс кармасть Мордовия Республикань Прявтонь ды Мордовия Республикань Правительствань Администрациянь, министерстватнень ды ведомстватнень сотрудниктне, студенттнэ, школасо тонавтницятне ды волонтертнэ, ошонь эрицятне. Вейсэнь вийсэ пурназь малав 2 тоннат шукшт.

Мордовия Республикань Вирень, охотничьей хозяйствань ды природопользованиянь министерствась евты сюкпря весенень, кие ульнесь акциясонть.

Васенцеде «Мордовия Республикасо ванькс вирьтне» акциясь ютавтовсь Вирень, охотничьей хозяйствань ды природопользованиянь министранть Адель Галиуллинэнь ушодксонзо коряс. Республикасонть акциянь ютавтомань меленть кирдизе Мордовиянь Прявтось Артём Здунов.

Акциянть смустезэ – теемс вадря санитарно-экологической лув вирьтнесэ, эрицятнень экологической тонавтомась ды экологиянь культурань кемекстамось, пертьпельксэнтень мелень явиця ломантнень виест вейсэндямось ды истя седе тов.