Артём Здунов примай участия Петербургскяй народъётконь экономическяй форумса

Артём Здунов  примай участия Петербургскяй народъётконь экономическяй форумса

Санкт-Петербургса 5 июньста сявомок 8 июньти молемс ётни Петербургскяй народъётконь экономическяй форум. Сонь покодемасонза примси участия Мордовия Республикань Делегациясь  Артём Здуновонь вятеманц ала. Петербургскяй народъётконь экономическяй форумсь –  экономикань и безнесонь мирса эсь лацонь события. Тя вяти площадка эрь кодама деловой кругонь представителень корхнеманди и ключевой экономическяй кизефксонь ваноманди. Форумсь ётни Россиянь Президентть мяленц и вятеманц вельде и сонь участиянц мархта.

Тя кизонь форумть темац  – «Основа многополярного мира - формирование новых точек роста». Деловой программась явф ниле  тематическяй блокова: «Переход к многополярной модели мировой экономики», «Российская экономика: цели и задачи нового цикла», «Технологии, обеспечивающие лидерство» и «Здоровое общество, традиционные ценности и социальное развитие - приоритеты государства».

Форумонь панжемань церемониясь кармай 6 июньста. 7 июньста форумть пленарнай заседанияса выступандай Россиянь Президентсь Владимир Путин.

Мордовиянь делегациять Петербургскяй народъётконь экономическяй форумса – пяк оцю покодемань программац.

Республикань Оцюнясь Артем Здунов ётафты васьфтемат государственнайань структур и бизнесонь руководительхнень, региононь оцюнятнень мархта, примай участия «Россия: вместе создаем будущее», «Передовая фармацевтика России: уникальные разработки, новые технологии и отраслевое лидерство» сессиятнень эса, «Интеллектуальная собственность в фармацевтике» секцияса, тяшкстай соглашеният сотрудничествань коряс.

7 июньста Артем Здунов примай участия форумть пленарнай заседанияса, коса кармай корхтама Россиянь Президентсь Владимир Путин.

Мордовия Республикань Оцюнять пресс-службац