Артём Здунов ульсь декоративнай стеновой панелень нолдамаса Ардатоваса

Мордовиянь оцюнясь Артём Здунов 10 июньста тев мельге молемать пингста Ардатовскяй районца удьсь «Виолет Экспорт» предприятияса. Компаниясь ноляй декоративнай стеновой панельхт и комплектующайхть, а тяфта жа стенань отделкань потмонь анок системат, перегородкат и поталакт.

Производствсь Ардатоваса ульсь панчф 2021 кизоня. Тяса покоди сяда ломаньда лама – сембе синь тястоконь эряйхть.

«Минь эрязста касонттама-вииякшнетяма. Тяни основной  упорть тиеньсаськ  производственнай процессонь автоматизациять лангс – тя лезды касфтомс ноляви продукциять объёмонц и келептемс поставкань географиять», - азондозе республикань Оцюняти предприятиять руководителец  Александр Земченко.

Марнек компаниять лувксса 5 000 лама лац  нолдаф эряфс проект. Аф кунара предприятиясь тонадозе  шпонированиянь технологиять, тянь лангса компаниясь аф арьси лотксемс, фалу мушенды од сбытонди рынкат – тяни продукциянь поставкась моли сембе странать келес Калининградста сявомок Южно-Сахалинскти молемс.

Мордовия Республикань Оцюнять пресс-службац