Артём Здунов ванозе Атяшевскяй районца ёмла предприятиять покодеманц

Мордовиянь Оцюнясь Артём Здунов 10 июньста сась Атяшевскяй району. Республикань руководительсь ульсь ООО «Стекло в архитектуре» районтть емла предприятиянзон езда фкять эса.

Артём Здунов ванозе производствать –  предприятиясь ноляй светопрозрачнай конструкцият алюминиевай профильста, конат эрявихть кудонь, производственнай помещениянь и общественнай зданиянь остеклениянь пингть. Тя фасадт, вальмат, сувамань и балкононь кенкшт, порталхт, кеподемань-кочкави конструкцият, тялонь садт, клянцеконь перяфкст. Тяда башка, кода азондозе предприятиять генеральнай директороц Александр Тамошин, тонатф стальной профильста конструкциянь нолдамать и обработкать коряс направлениясь .

Предприятиясь покоди  аф аньцек республикань застройщикнень и строительнай компаниятнень мархта, но и лия региононь. Кода лятфтазе Атяшевскяй райононь оцюнясь Константин Николаев, райцентраса уендемань бассейнать остекленияц -  тив предприятиять специалистонзон кядьснон мархта.

Нинге фкя эрявикс направлениясь -  модульнай кудонь нолямась, нят цельхнень лангс ётай кизоть предприятиясь получась республиканскяй промышленностень виензамань Фондтть кирдеманц - 10 млн цалковай. Тя продуктсь сашендови альтернативакс капитальнай строительствати, мезсь лезды емлалгафтомс заказчикть строяманди затратанзон  и сяда вишкста строямс объекттнень.

Мордовиянь Оцюнясь корхтась компаниять  руководстванц мархта покодемаса перспективнай направлениятнень колга  и производствать виензаманц стратегиянц. Корхтамаса примась участия РМ-нь промышленностень, наукань и од технологиянь министрсь Игорь Губайдуллин.