Мордовия Республикань Оцюнять поздравленияц местнай самоуправлениянь Шить мархта

Кельгома местнай самоуправлениянь органонь покодихть!

Седи ваксста поздравляндатядязь тинь профессиональнай иланттень мархта!
Тинь аф куксонь родной республикань патриоттада, тинь мялентте шарфтф максф территориятнень благополучияснон лангс сембода пяк. Эрь цебярь, мазы кудпирьфть, пяшкотьф кизефксть и тиф тевть  мельге ащихть ломантть – муниципальнай служащайхне.

Тинь эрь шинь покодемантте вешенди оцю профессионализма и содама шит эрь кодама областьса, а прявкссь – улемс ломанькс и порядочностсь.

Седи ваксстонь корхтамась эряйхнень мархта лезды сяда лац содамс синь нужаснон, прябаласнон и учемаснон. Именна лангозост минь ваттама, определяндасаськ регионтть вандыень шинц. Минь марстонь виеньке шарфтфт населеннай пунктонь сембе ширде касфтомать-виияфтомать, социальнай сферать цебярьгофтоманц, кинь и коммунальнай инфраструктурать лангс.

Кельгома ялгат! Тя илань шить  арьсян теентть кеме шумбраши, сатфкст и паваз!

Мордовия Республикань Оцюнясь А. Здунов