Мордовия-сь и ПСБ- сь тяшкстасть соглашения сотрудничествань коряс

Мордовия-сь и ПСБ- сь тяшкстасть соглашения  сотрудничествань коряс

Мордовиянь Оцюнясь  Артём Здунов 7 июньста  ПМЭФ-са васьфтьсь ПСБ-нь председательть Петр Фрадковонь мархта. Ширетне тяшкстасть соглашения сотрудничествань коряс.

Документса кемокстаф марспокодемась марстонь проекттнень эряфс ётафтомасост покодемась республикаса, синь етксост государственно-частнай партнерствань механизматнень мархта. Тяда башка, ПСБ-сь кармай сяда тов ноляма тяниень пингонь  банконь технологият и инфраструктура финансовай услугань и сервисонь качествань и доступностень  касфтомати.

«ПСБ-сь арси республикати ключевой пархтерхнень эзда фкакс, уже  лац покоди мзярошка предприятия мархта. Соглашениянь тяшкстамась максы од вий виензаманди и минь регионнеконь банконь инфраструктуразонза тяниень пингонь технологиянь сувафтомати, Мордовияса социальна значимай и инфраструктурнай проекттнень эряфс этафтомаснонды. Карматама кемокснема партнерскяй соткснень!» - мярьгсь Артем Здунов.

«Минь ушеткшнетяма сотрудничества  кели кизефксонь кругть коряс, конатнень фкя цельсна: экономикань, производствань, банковскяй продуктонь доступностть касомац эряйхненди и бизнести касомати. ПСБ-сь эрязста кармай кирнема инвестиционнай и инфраструктурнай проекттнень Мордовияса, лездома эряма вастонь строямаса, лездома предпринимательхненди и эряйхненди эрь кодама программа вельде кепсемс финансовай грамотностть. Банксь кармай покодема республикать мархта соглашенияса кемокстаф договоренносттнень коряс, васенце очередтть макссема ванф социальна значимай кизефкснонди, «СВОи» электроннай удостоверениять-картать нолдаманцты  республикаса, регионть ОПК-ц оцю предприятиянзон мархта покодемась», - мярьгсь Петр Фрадков.

Мордовия Республикань Оцюнять пресс-службац