Мордовиянь Оцюнясь Владимир Волков етафтсь рабочай васедема МР-ть эзга УФСБ-ть вятиенц Андрей Акулининонь мархта

Ульсь Мордовиянь Оцюнять Владимир Волковонь рабочай васедемац МР-ть эзга УФСБ-ть вятиенц Андрей Акулининонь мархта. Корхтафоль федеральнай ведомствать и субъектонь высшай исполнительнай властень оргаттнень марстонь работаснон колга.

Шарфтфоль мяль 2018 кизонь футболть коряс миронь чемпионатти анокламати, инжихнень и участникнень безопасностьснон лангс.

Тяда башка, кепсевсь кизефкссь велень хозяйствань проектонь кредитованиянь программать республикаса эряфс етафнеманц коряс. Тяка лувксса ушеткшни фермерхненди лездомась.

Владимир Волков и Андрей Акулинин корхтасть экстремизмать каршес тюремать колга, азфтольхть мероприятиятне, конат водендафт тянкса.

Лама корхтафоль малаткшни илатнень – Од кизоть, Роштувать, Кльхченять пингста граждаттнень безопасностьснон обеспечендаманц колга.

Мордовия Республикань Оцюнять Пресс-службац