Мордовиянь Оцюнять аф лама пингс тевонзон тиендисна примась участия Саранскяень мемориальнай калма лангса панчфонь путомань церемонияса

9 майста Победань площадьса митингта и парадта меле Саранскяень мемориальнай калма лангса путфтольхть панчфт «Скорбящая мать» мемориалти. Церемонияса примасть участи Мордовиянь Оцюнять аф лама пингс тевонзон тиендисна Артём Здунов, республикань и Саранск ошень округонь руководствась, школьникне. Воиттне, конат кулость ранениятнень сюнеда госпитальхнень эса, лятфтафтольхть минута кашт аф молезь ащезь. Сембе шавфненди служафоль церковнай панихида.

Сембе пингонь мяляфтома войнань геройхненди!

Сембе пингонь слава теест!

Мордовия Республикань Оцюнять пресс-службац