Мордовияса «Бессмертный полк» акцияса участия примась 50 тежяньда лама ломань

9 майста Саранскяйса и республикань райоттнень эса етась «Бессмертный полк» всероссийскяй акциясь-шествиясь, конань эса тага, кода и тяда ингольдень кизотнень, примасть участия Мордовиянь кемотть тежянь эряйсь. Аф ваномок вии пиземть лангс, Саранскяйса радня и мала ломаньцнон портретснон мархта мяляфтомань маршса ошень ульцятнень эзга етась 25 тежянь ломанць, а республикань райоттнень эса «Бессмертнай полкса» ульсь пцтай 26,5 тежянь участник. Тядде башка няевиксокс ульсь ся, што шествияса участвондасть семьянек, несколька поколениятне – иттне, унокне и нльне идень унокне гордостень марязь азондсть атяснон-бабаснон, Великай Отечественнай войнань участникнень колга. Сембоц «Бессмертный полк» акцияса Мордовияса примась участия 50 тежяньда лама ломань.

Мордовия Республикань Оцюнять Пресс-службац