Наталья Таркаевась арась Мордовиянь Правительствать Председателенцты васенце полафтыкс

14 июньста  Государственнай Собраниянь сессияса депутаттне кочказь  Наталья Таркаевань кандидатуранц Мордовия Республикань  Правительствать Председателенцты васенце полафтыкс.

Наталья Александровна  шачсь 1980 кизоня Казаньса. В 2001 кизоня шумордазе В.И. Ульяновонь-Ленинонь лемса Казанскяй госуниверситетть «Менеджмент» специальность коряс, 2005 кизоня – «Юриспруденция» специальностть коряс.

Покодсь Республика Татарстанонь емла и средняй предпринимательствать виензаманц коряс Комитетса, 2011 сявомок 2014 молемс – Татарстан Республикань экономикань Министрть видеса лездыкс, 2014-2019 – кизотнень Татарстан Республикань экономикань Министрти полафтыкс.

2020 кизонь декабрьста Наталья Таркаева – Мордовия Республикань вице-премьер.

Ули Почетнай званияц «Заслуженный экономист Республики Татарстан».

Мордовия Республикань Оцюнять пресс-службац