ПМЭФ-2024: Мордовиясь и Вологдась касфнесазь-виияфнесазь сотрудничестваснон

Санкт-Петербургса ётась  соглашениянь тяшкстама  Мордовиять и Вологодскяй область еткса сотрудничествать коряс. Эсь подписьснон документть алу путозь Мордовиянь Оцюнясь Артём Здунов и Вологодскяй областень губернаторть врио-ц Георгий Филимонов.

Региоттне уже тяни эрязста взаимодействовандайхть. Мордовиясь ускси  Вологдаста трубат, древеснай плитат, минеральнай удобреният, кондитерскяй изделият, кагодт и картон. Прважси ноляви республикаса портландцемент, медицинскяй оборудования, электропроводникт и лия продовольственнай позициятнень.

Соглашениять видеса ванф  мишендемань-экономическяй виензамась, научно-техническяй, социальнай и культурнай взаимодействиясь субъекттнень ёткса. Тя лезды касфтомс кафцьконь товарооборотснон и сяда эрязста виияфнемс кооперационнай соткснень.

Мордовия Республикань Оцюнять пресс-службац