ПМЭФ: Артем Здунов няфтезе Россиянь Минпромторгть оцюнянцты омбоце очередень оптоволокнань тиемать коряс проектть

ПМЭФ: Артем Здунов няфтезе Россиянь Минпромторгть оцюнянцты   омбоце очередень оптоволокнань тиемать коряс проектть

Мордовиянь Оцюнясь  Артем Здунов 6 июньста ПМЭФ-са васьфтьсь Россиянь мишендемань и промышленностень Министрть  Антон Алихановонь мархта.

Ульсьть ванфт федеральнай бюджетста субсидиянь максомась   республикаса пяшксе циклань телекоммуникационнай оптическяй волокнань нолдамати кизефксне.

Мекольце колма кизотнень Мордовияса  промышленнай производствань объёмсь кассь 1,5, реализациянь стадияса ащихть  30 лама инвестиционнай проект.
Республикаса тифт  «Светотехника» индустриальнай парксь и «Система» промышленно-производственнай типонь особай экономическяй зонась.

Мордовиянь Оцюнясь сюконясь Россиянь Минпромторгти кирдеманкса.

Мордовия Республикань Оцюнять пресс-службац