Саранскяйса максф ушеткс «Шумбрат-зарядкати»

4 июньста Саранск ошень Советскяй площадьса ушедсь покодема од республиканскяй проектсь - «Шумбрат-зарядка». Васенце занятиять сембонди кинь ульсь мялец ётафтозь  минь содаф чемпионканеке Ольга Каниськина и Ирина Станкина.

Зарядкас састь аф фкя лаца кизонь ломаттне – и од спортсметтне, и пенсионерхне. Тяда башка, шобдавань тренировкас лиссть республикань и Саранск ошень округонь руководительхне Артёмом Здуновонь вятеманц ала. Лиссь пяк весяласта - тяфта, што зарядкада меле участникнень ашель мяльсна тумс.

«Если тинь мялезонтт тусь, эрьда карматама ётафнема тяфтама зарядка эрь недяляне ёткшиста ошса колма вастова. А къда райоттне кирьдьсазь тя  проектть – кармай нинге сяда лац! Штоба улель интересна – зарядкать кармайхть ётафнемонза минь  чемпиононеке», - мярьгсь Мордовиянь Оцюнясь.

Артём Здунов азсь нинге фкя куля: спортивнай  молемать коряс сембе масторонь чемпионкась Ирина Станкина тячиень шиста сявомок арась Мордовиянь спортонь министрти васенце полафтыкс.
Мордовия Республикань Оцюнять пресс-службац