Теплоходонь гудоксь стяфтозе ошть: Ардатоваса нолдазь «Край земли» суднать

Теплоходонь  гудоксь стяфтозе ошть: Ардатоваса нолдазь «Край земли» суднать

Мордовиянь Оцюнясь  Артём Здунов 10 июньста   Ардатоваса примась  участия Алатырь ляйть лангса пассажирскяй теплоходтть нолдамаса. Курок тяса кармайхть ётафневома ведень прогулкат «Край земли» тястоконь брендтть продукциянц дегустациянц мархта.

Лятфтасаськ, што компаниясь касфни  экологически ару фруктат  и имошт, ноляй сокт, ведь и варения.

Теплоходонь нолдамань торжественнай церемонияса примась участия Мордовия Республикань Оцюнясь Артем Здунов.

Республикань руководительсь китькстазе : Ардатовскяй районтть туризмань виензафтомать коряс оцю потенциалоц. «Тячиень событиясь - знаковай аф аньцек районтть лемс, но и республикать и дажа Приволжьять. Нинге кафта кизода инголе кивок ашезь веронда, што минь кармай миньцень горнолыжканеке Атяшевскяй районца, и вага тяни уже Ардатовскяй районтть ушеткшни кочксевома эсь флотоц. Эряви аньцек ушедомс и верондамс эсь эзот. Оцю сюкпря минь кельговикс земляконеконди! Вастсь тяса пяк цебярь! Алатырьсь фалу ульсь содаф  байдаркаса уемать и каноэ-ть коряс. Маласа- шабрань субъекттне. Карматама виензафнема туризмать», - мярьгсь Артём Здунов.

«Край Земли» компаниять учредителец Александр Земченко сюконясь Артем Здуновонди проектть кирдеманц инкса. «Улемс васенце ётайкс стака, но мон кельгса эсь ширезень, кельгса сянь, мезе тиян», - мярьгсь сон.

Маластонь планца - Алатырь ляйть лангса причалонь строямась, сон кармай ащема ошень пляжть эзда аф ичкозе.

Мордовия Республикань Оцюнять пресс-службац